انواع ورق فلزی و معرفی محصولات استیل

 : ورق رنگی – ورق روغنی – ورق آجدار –

ورق گالوانیزه – ورق استیل- تین پلیت- ورق سیاه – ورق مسی – ورق کرکره ای– ورق آلوزینک – ورق اسیدشویی و ..

ورق گالوانیزه -فولاد گالوانیزه

احسان متال -ورق روغنی
احسان متال -ورق روغنی

یک ورق فولاد کربنی با پوشش روی در هر دو طرف ورق است . دو پروسه اصلی برای تولید فولاد گالوانیزه وجود دارد: گرم شدن دائمی و الکترو گالوانیزه   .درفرایند گرم شدن ورق به این صورت است که با عبور دادن ورق فلزی از روی مذاب انجام می شود، در حالی که فرآیند الکترو گالوانیزه با استفاده از روی از طریق الکترولیتی است.در نهایت یک لایه فلز روی بر روی ورق پوشش می دهد.

این لایه روی علاوه بر اینکه سازگار با محیط زیست ارا داراست از ورق فلزی نیز در برابر خوردگی و اکسید شدن محافظت می کند.
این گالوانیزه شدن برای زمانی مناسب است که فلز در تماس با آب و اکسیژن است. ورق گالوانیزه در سقف شیروانی ها، گلخانه ها و هر جایی که در آن امکان این وجود که سطح آن پوسیده و خورده شود به کار می رود. هر انداره روی بکار رفته در آن بیشتر باشد مقاومت ورق نیز بیشتر می شود.
و اکثرا در جاهای مرطوب استفاده می شود زیرا حتی اگر پوشش آن شکستگی پیدا کند از زنگ زدن محفوظ می ماند.

ورق های گالوانیزه با پاشیدن رنگ توسط دستگاه مخصوص آن، رنگ می شوند. در کل ورق رنگی دارای تنوع گسترده ای در رنگ و شکل هستند و برای کاربردهای متنوعی بکار می روند.

 

كاربردهاي ورق رنگي

احسان متال -ورق رنگی
احسان متال -ورق رنگی

صنايع ساختمانی : سقف و بدنه انبارها و كارگاهها ، سقف و..

لوازم خانگي : بدنه يخچال ، آبگرمكن ، اجاق گاز ، ماشين لباس شويي و … صنايع فلزي : كابينت ، تجهيزات اداري ، پارتيشن ، بدنه کامپيوتر و …

حمل ونقل : ساخت كانتينر ، سردخانه ها و كاروانهاي ثابت و متحرك و ….

ورق اسید شوئی:

این نوع از ورق را با اسید کلریدریک چربی های روی ورقی که به ضخامت دلخواه رسیده است آغشته می کنند. این ورق از ورق‌های سیاه (ورق های گرم نوردیده) تولید می‌شود. ورق اسید شویی شده از ورق گرم تولید می شود که طی پروسه ای زغال ها و ناخالصی های روی سطح آن توسط اسید گرفته می شود و حالتی براق و روغنی پیدا می کند. ورق اسید شویی را در مصارف ساختمانی، تولید مخازن گاز، اتومبیل سازی و… بکار می برند.

ورق روغنی که از نورد سرد تولید میشود و دارای کیفیت بالایی هستند، این ورق به دلیل ظاهر براق آنها به ورق روغنی معروف است. بیشتر در مواردی که کیفیت ظاهری محصول از اهمیت بالایی برخوردار است، کاربرد دارد.

انواع ورق روغنی: ورق‌های روغنی معمولی (مانند ورق روغنی st12)- ورق‌های روغنی نیمه کشش (مانند ورق روغنی st13)- ورق‌های روغنی فوق کشش (مانند ورق‌های روغنیst14)

ورق آلومینیوم(Aluminum sheet):

احسان متال -ورق آلومینیوم
احسان متال -ورق آلومینیوم

از پر کاربرد ترین نوع ورق است که کاربرد طولانی مدتی در عرصه صنعت دارد. این ورق در بازار جهانی تولید انبوهی دارد و به صورت ورق های نازک و سبک تولید می شود. انعطاف پذیری، مقاومت بالا، ظاهری براق و تمیز و قیمت مناسب جز ویژگی های این نوع از ورق است.

توليد لوله و پروفيل، اتومبیل سازي قسمتهاي ساختماني و چرخ اتومبيل قطعات خودرو و اجزاء داخلي آن رينگ و شاسي، لوله سازي توليد انواع لوله هاي انتقال آب ، نفت و گاز، توليد مخازن گاز و مايع و تحت فشار.